Lilija Kufova photo galery

Home > 2010 > Kiev
       

Kiev

Eurotrip to Kiev for about 5 days.
Home sweet home. So much memories...

 
Vlakem
Jan 3, 2010

Existuje přísloví - jak na nový rok tak po celý rok. Začátek roku jsem sice strávila na šichtě ale prvním krokem v tomto roce povazuji cestu na Ukrajinu. A tak doufám ze letos bude více příležitosti pro cestováni než loni.
Velice "pohodlné" je cestovat do Kyjeva vlakem. Trvá to ale skoro 30 hodin.. co naděláš když venku sněhu po kolena a autobusem se člověk dost natrápí. Lze pohodlné nastoupit do vlaku v Bohumíně ve 2 v noci (zrušili noční klid), a vezeš se až kam potřebuješ. Škoda ze vlak v Krakove stoji skoro 7 hodin, ale dá se jit do města, projit se, kupecko na požádáni průvodce zavře. V Krakove se totiž poskládá další vlak z různých vagonu který pokračuje na Ukrajinu. Na hranici vlak též stoji skoro 3 hodiny, je to spojeno s výměnou kol a kontrolou pasu, občas se stane že vám celnici přijdou rozebrat kupecko, všechno odšroubuji, a pokud něco najdou tak zkuste vysvětlit že to není vaše :D, nebo můžou sebrat všechno k čemu se nepřiznáte že vezete. Jeden si myslel ze polské zlote není valuta :D.
Ukázala jsem celníkům svoji brašnu s foťakem, podával se, mávnul a popral šťastnou cestu :). Dřivé třeba bylo vypisovat papíry co všechno vezeš jinak to pak s tebou neplsti zpět.
Naštěstí cesta proběhla úspěšně, bez příhod, a tak jsem šťastně dorazila do Kyjeva.
Tak se podívejte na nějaké fotky co jsem tam necvakala. :)

Album was created 7 years 11 months ago and modified 7 years 11 months ago
powered by Fotki; © 2008 - 2014 Lilija Kufova